Wczytuję dane...

Jakie klocki Lego dla najmłodszych?

Układanie klocków to świetna zabawa zarówno dla malucha, jak i starszego dziecka. Rozrywka wspaniale rozbudza wyobraźnię i pomaga pracować nad kreatywnością już od najmłodszych lat. Co więcej, dzieci, które układają klocki, wypracowują sobie doskonałe umiejętności manualne, koordynację wzrokową-ruchową, a także potrafią wspaniale wcielać się w role. Wśród klocków od wielu lat prym wiodą klocki LEGO. Sprawdź zatem, jakie klocki LEGO sprawdzą się w przypadku najmłodszych.

Od jakiego wieku dziecko może układać klocki? 

Zgodnie z zaleceniami producenta klocki LEGO przeznaczone są dla maluchów, które ukończyły 18 miesiąc życia. Jednakże dużo zależy od indywidualnych predyspozycji i zainteresowań. Dlatego, jeśli Twoje dziecko takie wykazuje, z powodzeniem możesz zaserwować pociesze taką przygodę już od momentu, w którym skończy roczek. Oczywiście wszystko wtedy musi odbywać się pod Twoją kontrolą.

Pierwsze klocki dla dziecka, czyli jaki zestaw wybrać dla malucha?

LEGO Duplo Park Rozrywki

LEGO Duplo to zestawy stworzone specjalnie dla najmłodszych. Spośród nich na uwagę zasługuje zabawka LEGO Duplo Park Rozrywki. Oferuje on wiele wspaniałych atrakcji, które umilą czas malucha i rodziców. W pudełku znajduje się siedem postaci, a dokładnie: kobieta, mężczyzna i czworo dzieci. Co więcej, jest tam także zjeżdżalnia, karuzela, diabelski młyn z kolorowymi wagonikami, popychany pociąg i wiele, wiele więcej. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci od drugiego roku życia. Dzięki temu maluchy zdobędą wiedzę dotyczącą tworzenia różnych ciekawych konstrukcji, a później spędzą z opiekunami fantastyczny czas podczas zabawy. Różnorodne możliwości pozwolą dzieciakom odgrywać wiele ciekawych ról. Ponadto, zabawka świetnie pobudzi wyobraźnię i kreatywność. Z pewnością zainspiruje Twoją pociechę do tego, aby świetnie spędzić wolny czas.

 Jakie klocki Lego dla najmłodszych? 

LEGO do kąpieli

Dla młodszych dzieci świetnym prezentem będzie zestaw LEGO Duplo do kąpieli. Przeznaczony jest on dla maluchów od 18 miesiąca życia. Dzięki temu codzienne mycie będzie dla dziecka jeszcze przyjemniejsze. W zestawie znajdziesz trzy zwierzątka, które siedzą w różnokolorowych, a co najważniejsze unoszących się na wodzie pierścieniach. Elementy zestawu można łączyć za pomocą zaokrąglonych haczyków i w ten sposób utworzyć nową konstrukcję, czyli pociąg. W rezultacie dziecko może budować i jednocześnie świetnie się bawić. Zestaw zapewnia bezpieczeństwo i higieniczne warunki do rozrywki w wodzie. Rozwija także wyobraźnię i zdolności ruchowe malucha.

Jakie klocki Lego dla najmłodszych? 

LEGO dla chłopca – posterunek policji

Idealnym rozwiązaniem dla małego miłośnika akcji z pewnością będzie zestaw LEGO Duplo Posterunek Policji. Twoje dziecko w pudełku znajdzie postacie i pojazdy, które zachęcą pociechę do wspaniałej zabawy. Jest tam helikopter, posterunek policji, a także figurki policjantów i policjantek, policyjnego psa, radiowozu z funkcją ręcznego startu. Dzięki temu zabawa wspaniale rozwinie umiejętności polegające na wcielaniu się w różne role. Co więcej, proces budowy świetnie wpłynie na koordynację wzrokowo-ruchową i zdolności manualne. Dziecko zyska też świetną świadomość zarówno emocjonalną, jak i społeczną.

Jakie klocki Lego dla najmłodszych?

Więcej klocków LEGO

TUTAJ