Wczytuję dane...

Wyprawka dla pierwszaka - co powinna zawierać?

Wyprawka dla pierwszaka jest bardzo dużym wyzwaniem nie tylko finansowym, ale także organizacyjnym. Trzeba pamiętać o wielu ważnych rzeczach, aby niczego nie pominąć. Przygotowaliśmy dla Ciebie propozycje, które obowiązkowo powinny znaleźć się w wyprawce dla pierwszaka.

Jakie wyposażenie jest niezbędne w wyprawce dla pierwszaka?

Na początku warto powiedzieć o akcesoriach, które muszą znaleźć się w wyprawce dla ucznia pierwszej klasy. Są to przede wszystkim zeszyty, tornister, piórnik wraz z niezbędnym wyposażeniem, farby, plastelina, blok rysunkowy, techniczny, modelina, bibułka, teczki z gumką, pojemnik na śniadanie, bidon, obuwie na zmianę i na zajęcia wf, worki, strój gimnastyczny i wiele innych. 

Fartuszek wodoodporny do malowania farbami

Pierwszoklasista lub pierwszoklasistka z pewnością będą uczestniczyły w zajęciach plastycznych. Dlatego Twojej pociesze przyda się fartuszek wodoodporny do malowania farbami Pastel Cat od marki ST. Majewski. Wyróżnia się wysoką jakością, jest zakładany na szyję i wiązany z tyłu. Dlatego jest on elementem obowiązkowym w wyprawce dla pierwszaka.

 Wyprawka dla pierwszaka - co powinna zawierać?

Worek na obuwie zmienne dla dziecka

Dziecko, które idzie do pierwszej klasy, musi mieć także worek na obuwie. Ciekawą propozycją w tej kategorii jest worek Pixel Gamer. Worek został wykonany z tkaniny wyróżniającej się wysoką jakością, która jest odporna na przemakanie. Co więcej, model ten uwzględnia podwójne boczne sznurki. Ułatwia to jego noszenie. Dzięki temu Twoja pociecha w zależności od preferencji może nosić worek na plecach, na ramieniu lub w rękach.

 Wyprawka dla pierwszaka - co powinna zawierać?

Zestaw śniadaniowy do szkoły

Nie można wysłać dziecko do szkoły bez drugiego śniadania. Dlatego w wyprawce pierwszoklasisty musi znaleźć się także zestaw śniadaniowy do szkoły. W jego skład wchodzi śniadaniówka i bidon. Elementy wykonano z tworzywa wyróżniającego się doskonałą jakością i dopuszczonego do kontaktu z żywnością. Spełnia zatem najbardziej wymagające normy europejskie. Taki zestaw sprawdzi się nie tylko w szkole, ale także podczas wycieczek. Śniadaniówka ma zamykanie na zatrzask.

Wyprawka dla pierwszaka - co powinna zawierać? 

Zestaw plastyczny

Każdy pierwszoklasista powinien mieć także dobry zestaw, który pomoże odnaleźć się na zajęciach plastycznych. Dla małego artysty mamy wspaniały zestaw bambino od marki ST. Majewski. Najpotrzebniejsze materiały do tworzenia małych dzieł sztuki zostały w tym przypadku spakowane do praktycznej teczki z rączką. W zestawie znajdziesz między innymi: plastelinę, flamastry, farby, nożyczki, klej, pastele, blok techniczny, rysunkowy, bloki z kolorowymi kartkami, naklejki na zeszyty i wiele, wiele więcej.

Wyprawka dla pierwszaka - co powinna zawierać?

Więcej artykułów szkolnych i pomocy naukowych

TUTAJ