Wczytuję dane...

Gry słowne dla dzieci i dorosłych

Gry słowne zdobywają serca coraz większej grupy osób. To świetna rozrywka, a także sposób spędzania wolnego czasu. Dzięki temu można także rozwinąć wiele umiejętności. Gry słowne pomagają koncentracji. Wpływają także na rozwój kreatywności, pomysłowości i innych zdolności. Sprawdź, jakie gry słowne dla dzieci i dorosłych przygotowaliśmy dla Ciebie.

Gra słowna „SYLABOmania”

Gry słowne pomagają Twojemu dziecku zaznajomić się z literkami. Przykładem jest gra słowna „SYLABOmania”, która polega na łączeniu sylab tak, aby powstał wyraz. Co więcej, słowa należy dopasować do konkretnego obrazka. Jest to z pewnością gra, która kształtuje umiejętności, które mają duże znaczenie, jeśli chodzi o naukę czytania i pisania. Warto zauważyć, że gra rozwija również syntezę wzrokową i słuchową.

 Gry słowne dla dzieci i dorosłych

Gra „Od słowa do słowa”

Gra „Od słowa do słowa” jest to gra logiczna, która pobudzi szare komórki Twojego dziecka i zachęci do działania, a przede wszystkim myślenia. Po pierwsze trzeba wymyślić słowo i zakryć literkę, na jaką się zaczyna. W dalszej kolejności należy uruchomić timer i przekazać kostkę następnej osobie. Kolejny uczestnik otrzymuje 10 sekund, aby podać skojarzenia do wyrazu podanego przez Ciebie. Trzeba pamiętać o tym, aby skojarzenie zaczynało się na jedną z dostępnych liter. Jest to gra przeznaczona dla osób powyżej 8 roku życia.

 Gry słowne dla dzieci i dorosłych

Zestaw edukacyjny „Zabawa w czytanie”

Kolejną grą słowną dla dzieci, którą polecamy, jest „Zabawa w czytanie”. Dzięki niej dziecko nauczy się liter i słów. Co więcej, jest to wspaniała rozrywka, dzięki której Twoja pociecha nauczy się rozpoznawać litery i kolejność alfabetyczną. Ponadto, w ten sposób pozna też zasadniczą różnicę zachodzącą pomiędzy samogłoskami i spółgłoskami.

 Gry słowne dla dzieci i dorosłych

Domino logopedyczne

Domino jest bardzo popularną i do tego lubiana grą dla dzieci i dorosłych. W tym przypadku liczą się takie umiejętności jak logiczne myślenie i kreatywność. Wspaniałym odpowiednikiem tej gry jest domino logopedyczne. Jest to gra, która zachwyca, odpręża i pomaga ciekawie spędzić czas oraz poprawić swoje zdolności.

Gry słowne dla dzieci i dorosłych

Więcej gier znajdziesz

TUTAJ