Wczytuję dane...

Kontrastowe zabawki dla niemowląt

Rodzice maluszków powinni przykładać dużą wagę do tego, co czytają swoim pociechom, a także dają im do zabawy. Dotyczy to przede wszystkim niemowląt, które dopiero poznają świat i zaczynają się go uczyć. W początkowych tygodniach życia warto pomyśleć o włączeniu do zabaw z dzieckiem tzw. kontrastowych zabawek, które uczą na zasadzie przeciwności. Wspierają one rozwój zmysłów i stymulują je, a także wpływają korzystnie na przepływ informacji w mózgu.

Czarno-białe książeczki

Ta książeczka kontrastowa będzie idealna dla dzieci powyżej 3 miesiąca życia. W tym okresie maluch widzi świat inaczej niż dorosły: ostrość jego wzroku jest słaba, a kolory i kształty poznaje stopniowo. Wspólne oglądanie kontrastowych ilustracji może więc wspierać rozwój maluszka, sprawiać mu wiele radości i wprowadzać go w świat książek. Zawarte w tej książeczce atrakcyjne rysunki świetnie nadają się dla młodszych niemowląt, które zwracają uwagę na wyraźne barwy, kontury i wzory. Oglądanie dużych czarno-białych obrazków pozytywnie wpłynie na rozwój wzroku, zdolność kojarzenia oraz wyobraźnię.

Kontrastowe zabawki dla niemowląt

Mata edukacyjna dla niemowląt

Kolejna propozycja to mata edukacyjna z pałąkami. To rewolucyjne rozwiązanie zapewniające aktywny rozwój ruchowy oraz dające radość z odkrywania nowych bodźców. Mata zachęca maluchy do unoszenia głowy, wspomaga kontrolowanie ruchów ręki, koordynację wzrokowo-ruchową, doskonali sprawność ruchową i sprawia, że niemowlę zaczyna rozumieć zależności przyczyna - skutek. Cała mata składa się z 18 elementów. Z maty można korzystać w dowolny sposób: maluszek może leżeć na brzuszku, mieć zabawki w zasięgu rączek, a nawet bawić się z mamą lub tatą. W skład produktu wchodzi m.in. książeczka, wstążeczki, zawieszka, gryzak i inne. Matę można prać w pralce.

Kontrastowe zabawki dla niemowląt

Więcej zabawek dla niemowląt

TUTAJ