Wczytuję dane...

Gry planszowe dla nastolatków

Czas zacząć grę! Są w życiu rzeczy, z których nigdy nie wyrośniesz, a gry planszowe są jedną z nich. Niezależnie od tego, czy grasz z grupą przyjaciół, sympatią, czy całą rodziną, najlepsze gry planszowe dla nastolatków mogą zamienić nudny wieczór w godziny zabawy. Ale przy tak wielu fantastycznych grach planszowych do wyboru w dzisiejszych czasach, jak znaleźć grę planszową, w którą wszyscy będą chcieli grać w kółko? Cóż, wiele z tego będzie zależeć od zainteresowań Twojego nastolatka – dlatego przygotowaliśmy 3 propozycje najlepszych gier z różnych kategorii. Zerknij poniżej.

Gra ekonomiczna

Jeśli chcesz zbudować własną cywilizację, Catan to świetny wybór, jest to jedna z najlepszych gier planszowych.  Catan jest łatwy do nauczenia i gry, pasuje do różnych poziomów umiejętności i kładzie nacisk na interakcje społeczne i przyjazną rozgrywkę. Ta gra planszowa polega na inteligentnym zarządzaniu zasobami. Twoim celem w Catan jest zdobycie dziesięciu punktów zwycięstwa. Punkty zwycięstwa zdobywasz za budowanie osad, miast i kart rozwoju; mając najdłuższą drogę i największą armię. Jeśli chcesz spędzić przyjemny wieczór z rodziną i przyjaciółmi wybierz grę planszową Catan.

Gry planszowe dla nastolatków

Gra przygodowa

Ostatni Bastion to kooperacyjna gra, w której próbujesz obronić swój fort przed hordą potworów i pozostać przy życiu wystarczająco długo, aby pokonać Złowrogą Królową. Gracze walczą razem przeciwko grze albo wszyscy wygrywają, albo wszyscy ponoszą porażkę. Zwycięstwo zależy od skoordynowanej strategii i determinacji. Jest to bardzo zajmująca i inteligenta gra z emocjonującymi momentami osadzona w niesamowitym średniowiecznym świecie fantasy. Gra charakteryzuje się wysokiej jakości grafiką i pięknymi miniaturami.

Gry planszowe dla nastolatków

Gra taktyczna

W grze o ciekawostkach iKNOW możesz sprawdzić swoją wiedzę, próbując samemu zdobyć punkty lub trafnie przewidzieć czy inni uczestnicy będą znać odpowiedź. Gra zawiera 1600 pytań w czterech kategoriach, a każde pytanie zawiera trzy wskazówki. Celem gry jest gromadzenie żetonów poprzez prawidłowe odpowiadanie na pytania, a także poprzez poprawne przypuszczenie, jak poradzą sobie inni gracze. Ta dodatkowa dynamika oznacza, że ​​nie musisz być miłośnikiem ciekawostek, aby wygrać tę grę. Każdy gracz ma szansę na sukces. Gra jest pięknie zaprojektowana i ma naprawdę elegancki styl. 

Gry planszowe dla nastolatków

Więcej gier

TUTAJ