Wczytuję dane...

Masy plastyczne

Zgniatanie, rolowanie, rzeźbienie, formowanie … - małe dzieci uwielbiają bawić się masami plastycznymi. Występują różne typy mas plastycznych: od plasteliny, przez ciastolinę aż po kinetyczny piasek. Ale to co je łączy to fakt, że zapewniają dziecku fantastyczną zabawę, która wspiera jego rozwój. Ta prosta zabawka pozwala maluchom wykorzystać ich wyobraźnię i wzmocnić małe mięśnie palców - te same, które pewnego dnia będą trzymać ołówki i pisaki. Dzięki zabawom z masą wspierane są także umiejętności społeczne twojego dziecka, takie jak dzielenie, zamienianie i cieszenie się z innymi ludźmi. Poniżej prezentujemy kilka najlepszych mas plastycznych, którymi możesz obdarować swoje dziecko.

 Piankolina

Czy kiedykolwiek dotykałaś piankoliny? Jest to gładka i kuleczkowa masa, z którą przyjemnie się pracuje. Rewelacyjnie nadaje się do zgniatania i wyciskania. Nie brudzi ubrania i nie przykleja się do rąk. Jest to jedna z najłatwiejszych mas sensorycznych, jakie możesz podarować swojemu dziecku. Podczas eksperymentowania z piankoliną maluch może wymyślać własne kształty i formy, zaspokaja swoją ciekawość, analizuje i rozwiązuje problemy. Są to umiejętności, które pomagają dzieciom uczyć się i odnosić sukcesy w szkole. W zestawie znajduje się 12 sztuk masy w pięknych żywych, neonowych kolorach.

Masy plastyczne

Piasek kinetyczny

Piasek kinetyczny jest zabawą sam w sobie. Wystarczy go dotknąć, aby poczuć jego wyjątkowość. Nigdy nie zapomnisz, jakie to uczucie. Ma właściwości mokrego piasku, ale nie jest mokry. Przylega do siebie, ale nie jest lepki. Jest miękki, ale nie puszysty. Ma aksamitnie gładką konsystencję - nie jest ziarnisty jak piasek na plaży. Moduluje się nim w całkowicie odmienny sposób niż innymi masami plastycznymi. Ta podobna do piasku substancja jest łatwa do formowania, a jednocześnie sypka. Zabawa piaskiem sprawia olbrzymią frajdę i rozwija u dziecka zręczność, kreatywność i koordynację wzrokowo-ruchową.

JKM ZA1375 Zestaw magiczny piasek 2 kolory + foremki

Ciastolina

Zabaw się w dentystę z ciastoliną, narzędziami dentystycznymi figurką głowy.  Zestaw lekarski z pewnością wywoła uśmiech na twarzy Twojego dziecka. Dzieci mogą wcielić się w postać dentysty i poczuć, jak to jest po drugiej stronie fotela. Ten zestaw do zabawy pozwala maluchom wymodelować zęby za pomocą foremek, uzupełnić ubytki w chorych zębach a także wycisnąć magiczną pastę na szczoteczkę do zębów.  Zabawa ciastoliną pobudza wyobraźnię dziecka, zapewniając godziny interaktywnej zabawy. Maluchy mogą bawić się same lub dzielić się doświadczeniem z przyjaciółmi.

Masy plastyczne

Slime

Zabawa masą Slime to fantastyczne doświadczenie sensoryczne, które angażuje większość zmysłów, a przede wszystkim dotyk. Dzieci mogą poczuć zapach pysznej truskawki, słuchać odgłosów masy, obserwować, jak się miesza i rozciąga oraz czuć jej miękką i kruchą konsystencję. Dodatkowo, zabawa z masą Slime jest jedną z najlepszych uspokajających czynności, która pomaga dzieciom regulować emocje. Dzieci mogą godzinami rozciągać, rolować i ugniatać. Czynność ta może obniżyć poziom stresu i wprawić malucha w lepszy nastrój.  Slime to doskonały podarunek dla dziecka, który promuje uważność, pomaga mu się skupić i wyciszyć.

Masy plastyczne

Ultra plastelina

Plastelina to jedna z ulubionych zabaw zdecydowanej większości dzieci. To doskonały materiał, z którego Twoja pociecha może wytwarzać nieskończoną ilość kształtów i figur. My polecamy specjalny jej rodzaj: Ultra plastelina - wyjątkowy materiał, który zawiera brokat! Ultra plastelina doskonale się modeluje, pięknie się rozciąga i skacze jak gumowa piłeczka. Jej wyjątkowe właściwości fizyczne zapewnią rozrywkę dzieciom i dorosłym na wiele godzin. To nie tylko zabawka, ale także doskonała pomoc antystresowa. Gdy tylko  zaczniesz się nią bawić - nie będziesz potrafiła przestać.

Masy plastyczne

Więcej zabawek kreatywnych

TUTAJ