Wczytuję dane...

Gry edukacyjne dla dzieci

Gry edukacyjne to idealny sposób na wspólne spędzenie czasu z rodziną. Są nie tylko niesamowicie zabawne, ale mogą być również rewelacyjnym narzędziami do nauki. Gry edukacyjne są wyjątkowo inspirujące. Dziecko koncertuje się na działaniu w grze i szybko angażuje się w naukę. Gry edukacyjne wpływają na rozwój umiejętności językowych, poznanie zasad i prawideł a także polepszenie koncentracji. Co ważniejsze, wpływ prezentów edukacyjnych trwa przez całe życie. Te dary dają dziecku przewagę w czytaniu, matematyce i naukach ścisłych. Poniżej wybraliśmy 3 najciekawsze gry edukacyjne dla dzieci.

Zdrowe odżywianie

Było sobie życie - Jedz biegaj rośnij zdrowo. to zabawa, dzięki której każde dziecko może zostać Mistrzem zdrowego odżywiania. Celem gry jest przygotowanie całodziennego jadłospisu na który składają się pierwsze śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek oraz kolacja. W trakcie wędrówki po planszy, dzieci odpowiadają na pytania dotyczące zdrowego odżywiania, odporności oraz funkcjonowania organizmu i kompletują produkty spożywcze (żetony), dzięki którym układają 5 zbilansowanych posiłków. Wiedza nabyta w trakcie gry kształtuje zdrowe nawyki żywieniowe oraz uczy dzieci komponowania smacznych a przy tym energetycznych posiłków. Gra zawiera broszurę na temat zasad zbilansowanego odżywiania, opracowaną przez Dr. N.med. Annę Lewitt.

Gry edukacyjne dla dzieci

Nauka ortografii

Jeśli chcesz, aby Twoja pociecha już od najmłodszych lat rozwijała swoje zdolności językowe wybierz Ortografię Na Wesoło. Ta gra ortograficzna wpływa na rozwój kompetencji i umiejętności lingwistycznych. Twoje dziecko poprzez zabawę pozna wiele reguł ortograficznych oraz nauczy się poprawnej pisowni najtrudniejszy wyrazów w języku polskim. Gra ta jest idealna dla dzieci od 6 roku życia. Znajduje się tam wiele śmiesznych wierszyków, interesujących zgadywanek i ciekawych rebusów. Zabawka ta angażuje uczestników do utrwalania pisowni wyrazów z: ż, rz, ch, h, ó, u. Poprzez zabawną grę dziecko nauczy się wiele trudnych wyrazów i utrwali poznane zasady pisowni.

Gry edukacyjne dla dzieci

 Zasady ruchu drogowego

Gra o zasadach ruchu drogowego powinna się znaleźć w każdym domu. Ta niezwykła gra uczy te najmłodsze dzieci (3+) zasad bezpieczeństwa na ulicy. Dzięki niej Twoja pociecha pozna i utrwali podstawowe zasady ruchu drogowego. Będzie wiedzieć jak się zachować podczas przechodzenia przez jezdnię, co zrobić w niebezpiecznych sytuacjach i pozna różne wskazówki, którymi powinna się kierować, aby pozostać bezpieczną podczas drogi do i ze szkoły. Każda rozgrywka daje świetną okazję do rozmów o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Idealny zabawa dla 2-4 graczy.

Gry edukacyjne dla dzieci

Więcej ciekawych gier

TUTAJ