Wczytuję dane...

Jakie gry dla dzieci w wieku szkolnym?

Gry zespołowe to nie tylko świetna zabawa, ale także sposób na wzmacnianie więzi między rówieśnikami. Dzieci w nich uczestniczące są odważne, skłonne do ryzyka, kreatywne, a co najważniejsze szczęśliwsze. Co więcej, poprawiają one koncentrację i wpływają na lepsze wyniki w nauce. Dlatego warto oferować pociechom taki właśnie sposób spędzania wolnego czasu. Sprawdź, jakie gry sprawią radość dzieciom w wieku szkolnym.

Gorący ziemniak, czyli umiejętność myślenia pod presją czasu

Umiejętność myślenia pod presją czasu stanowi problem nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Stres zabiera potencjał wielu osobom i jest dużym problemem ludzi XXI wieku. Dlatego warto o to zadbać już w dzieciństwie. Z pomocą przychodzi gra „Gorący ziemniak”. Zabawa polega, na jak najszybszym udzieleniu odpowiedzi na zadane pytanie. Uczestnik ma na to tylko kilka chwil. Prawidłowa odpowiedź pozwala na odrzucenie gorącego ziemniaka do przeciwnika. Czy podejmiesz wyzwanie?

Jakie gry dla dzieci w wieku szkolnym?

Activity Go, czy kreatywność jest Twoją mocną stroną?

Potrafisz pokazać „gdzie pieprz rośnie” lub „cuda na patyku”? To niezły z Ciebie zdolniacha! Co więcej, wspaniale sprawdzisz się jako uczestnik gry Activity Go. To pełna emocji zabawa, która pomaga obudzić kreatywność i kształtować umiejętność szybkiego myślenia. Uczestnicy zabawy losują hasła, a następnie podejmują wyzwanie polegające na przedstawieniu treści swoim kompanom. Nie jest to takie łatwe, gdyż w tym przypadku mogą posłużyć się wyłącznie rysowaniem, pantomimą lub słownym opisem. Dzięki temu muszą myśleć, analizować i pobudzać swoją wyobraźnię. Świetna zabawa na każde spotkanie!

Jakie gry dla dzieci w wieku szkolnym?

Gra Imago, inny sposób na kalambury

Kalambury nie mają przed Tobą tajemnic? Potrzebujesz czegoś, co wymaga większego zaangażowania i zdecydowanie większych pokładów kreatywności? Nie ma problemu! Mamy dla Ciebie coś wyjątkowego. Gra towarzyska Imago wykorzystuje znaną dobrze rozgrywkę Kalambury i wprowadza do niej świeże, innowacyjne podejście. Nie musisz rysować, nie musisz też wygłupiać się i prezentować uczestnikom dziwnych poz. Doświadczysz tego, co najlepsze w kalamburach i wykorzystasz do tego narzędzie, które da Ci zdecydowanie większą satysfakcję. W zestawie znajdziesz 61 przezroczystych kart z namalowanymi prostymi elementami. Dzięki temu możesz konstruować projekty, które naprowadzą członków drużyny na właściwe hasło. Możesz je na siebie nakładać, łączyć, przesuwać i wprawiać w ruch. Ograniczeniem jest tylko Twoja wyobraźnia!

Jakie gry dla dzieci w wieku szkolnym?

Więcej gier dla dzieci

TUTAJ