Wczytuję dane...

Jak rozwijać zdolności manualne dziecka?

Sprawność manualna dziecka świadczy o dobrym rozwoju tak zwanej motoryki małej. Odpowiada ona między innymi za dokładność, koordynację, czy też siłę dłoni. W późniejszym okresie zapewnia satysfakcjonujące zabawy zarówno indywidualnie, jak i grupowo. Co więcej, wpływa też na osiąganie dobrych wyników w nauce. Dziecko dobrze rozwinięte pod względem manualnym chętniej podejmuje trud zdobywania wiedzy. Dlatego warto o to zadbać od najmłodszych lat. Poznaj cztery gry, które skutecznie rozwijają zdolności manualne dziecka.

Wpinanie małych elementów

Pierwszą naszą propozycją jest ponadczasowa gra Fantacolor włoskiego producenta Quercetti. Polega ona na wpinaniu małych elementów. Dzięki temu wspaniale kształtuje koordynację oko-ręka. Co więcej, ten fantastyczny zestaw uwolni kreatywność Twojego dziecka przez możliwość tworzenia niezliczonej liczby kompozycji. Gwarantuje interesującą zabawę przez wiele godzin. Istotne jest też to, że elementy wchodzące w skład gry wytworzono z drewnianych włókien. Dlatego po zużyciu można oddać ją do recyklingu. Przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Jak rozwijać zdolności manualne dziecka?

Nawlekanie koralików, czyli drewniana przeplatanka-sznurowanka

Inną ciekawą zabawą pozwalającą na trenowanie zdolności manualnych jest gra polegająca na nawlekaniu koralików. W pudełku znajduje się drewniana deseczka w kształcie postaci. Z jednej strony jest wizerunek dziewczynki, natomiast z drugiej chłopca. W zestawie jest też wiele kolorowych i drewnianych koralików oraz sznureczków. Co więcej, zabawkę wzbogacono również w dodatkowe płytki w kształcie nakryć głowy, elementów ubioru i piórek. Dzięki temu dziecko może także projektować ubiór dla ulubionej postaci według własnego uznania. Zabawa rozwija inteligencję, precyzyjne ruchy, koordynację ręka-oko i uwalnia kreatywność. Sprawia, że dziecko zyskuje większą odwagę w pokonywaniu codziennych wyzwań.

Jak rozwijać zdolności manualne dziecka?

Duża mata wodna do nauki malowania

Fantastycznym pomysłem na prezent rozwijający zdolności manualne najmłodszych bez wątpienia będzie duża mata wodna do nauki malowania. Maluszek może wyrazić siebie, tworząc pierwsze rysunki. Dzięki temu dziecko odkryje zupełnie nowy świat, w którym to ono może kreować i prezentować swoje projekty. Dostarczy to nie tylko fantastycznej zabawy, ale zagwarantuje dobry rozwój motoryki małej, prawidłowy chwyt oraz posługiwanie się akcesoriami do pisania, czy rysowania. Zestaw przeznaczono dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Jak rozwijać zdolności manualne dziecka?

Ciastolina, zestawy kreatywne dla każdego dziecka

Ciastolina cieszy się dużą popularnością wśród dzieci. Mogą się nią bawić zarówno maluchy, jak i starsze pociechy. Pozwala na tworzenie wspaniałych małych dzieł sztuki i innych prac twórczych. Im mniejsze dziecko, tym więcej przyda się dodatków tematycznych pozwalających na uwolnienie kreatywności. Ciastolina to świetna zabawa, która pobudza umysł do większej aktywności. Dzięki temu dziecko dowiaduje się, że połączenie pewnych elementów daje gwarancję powstania jednego  wyjątkowego projektu. Pomaga dziecku rozwijać swoje zdolności motoryczne, co daje podwaliny pod naukę pisania w przyszłości.

Jak rozwijać zdolności manualne dziecka?

Więcej rozwijających zabawek

TUTAJ