Wczytuję dane...
Model: 2584
Czas wysyłki 48 godzin
Dostępność produktu:
Produkt dostępny!
Producent: Elektronika

Żarówka energooszczędna
świeca 7W E14, 2700K

(ZAR0242)


Zasilanie: 220-240 V 50-60 Hz
Światło ciepłe białe 2700 K
Kształt: świeca
300 Lm
Ra:>80
E14
Żywotność do 8000 godzin
Średnica: 37mm
Długość: 110mm


KORZYŚCI ZWIĄZANE ZE STOSOWANIA ŚWIETLÓWEK KOMPAKTOWYCH

- energooszczędność i "połowiczna" ekologiczność. Świetlówki zużywają 80% mniej energii elektrycznej niż porównywalnej barwy i ilości światła żarówce. Oznacza to, że świetlówka o mocy 20 W zastąpi z powodzeniem zwykłą żarówkę 100 W.

- bezpieczeństwo. Światło emitowane przez współczesne żarówki energooszczędne (kompaktowe) są bezpieczne dla oczu i zdrowia (światło nie tętni tak jak jest to w przypadku podłużnych świetlówek zasilanych dławikiem magnetycznym - spotykane jeszcze w szkołach i szpitalach). Ponadto mają wysoki wskażnik oddawania barw Ra > 80 a światło ma temperaturę barwową 2700 K, czyli białe ciepłe światło zbliżone do światła zwykłych żarówek.

- bardzo mała emisja ciepła. Świetlówki nagrzewają się dużo mniej niż zwykłe żarówki, w których temperatura sięga 2200C.

- trwałość. Świetlówki świecą do 10 razy dłużej niż zwykłe żarówki. Można zatem przyjąć, że trwałość dobrej jakości żarówki energooszczędnej wynosiprzeciętnie 5-12 lat. Nie warto kupować niemarkowych tanich świetlówek, ponieważ ich trwałość oraz głośność pracy (słyszalne buczenie) pozostawia wiele do życzenia. Należy zainwestować w markowe żarówki kompaktowe, które według zapewnień producentów powinny działać od 10000 do 15000 godzin.

-recycling. Aż 90% zużytej świetlówki nadaje się do recyclingu i wyprodukowania nowej świetlówki.Najważniejszym z punktu widzenia użytkownika są oszczędności jakie może poczynić w stosunku do tradycyjnych żarówek. Oto prosta kalkulacja:
Stosowanie nie firmowych żarówek nieznajomego pochodzenia naraża ciebie i twoich bliskich na awarie instalacji elektrycznej, oferowane żarówki na naszej aukcji to produkt firmowy oryginalnie zapakowany posiadający certyfikaty CE.

TOWAR JEST NOWY, NIEUŻYWANY ORAZ ORYGINALNIE ZAPAKOWANY.

TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA - MAKSYMALNIE 7 DNI ROBOCZYCH