Wczytuję dane...
Lego klocki

Lego klocki

Lego to bez wątpienia najpopularniejsza marka klocków na świecie. Marka Lego została założona w 1932 roku przez Ole Kirka Kristiansena w niewielkim duńskim mieście Billund. Początkowo Lego zajmowało się produkcją zabawek drewnianych, natomiast kolcki z tworzywa pojawiły się w roku 1949. Od tamtej pory klocki Lego systematycznie zdobywały popularność - najpierw w Europie, a następnie na całym świecie. Dziś o klockach Lego marzą dzieci z najodleglejszych zakątków globu.

Zestawy klocków Lego są zróżnicowane pod względem wieku i płci dziecka. By łatwo dopasować klocki do umiejętnosci i zainteresowań maluchów, ofertę Lego podzielono na klika serii. Dla najmłodszych powstała linia Duplo, zawierająca duże elementy, co minimalizuje ryzyko połknięcia. W kolejnym etapie - dla dzieci w wieku przedszkolnym - Lego proponuje serię Junior z nieco mniejszymi elementami i bardziej skomplikowanymi konstrukcjami, które przedstawiają sceny z filmów animowanych, np. Toy Story czy Auta. Seria Classic to bazowe zestawy, dające nieograniczone możliwości tworzenia budowli i postaci - doskonale sprawdzą się dla dzieci, które wolą tworzyć własne, samodzielnie wymyślone konstrukcje. Z klockami z linii City można tworzyć całe miasta i wioski - wśród zestawów możemy znaleźć posterunki policji, remizy strażackie, szpitale, a także zestawy do budowy infrastruktury drogowej, traktorów czy koparek. Doskonałym uzupełnieniem serii City mogą być zestawy Creator, z których każdu zestaw pozwala na zbudowanie 3 różnych obiektów czy pojazdów. Lego stworzyło również serię przeznaczoną dla dziewczynek - Lego Friends, które przedstawiają sceny z życie przyjaciółek: Olivii, Mii, Stephanie oraz Livii. Zestawy pozwalają na zbudowanie podmiejskiej okolicy z np. pizzerią, basenem czy kurortem. Natomiast specjalnie dla chłopców powstała seria Ninjago, zainspirowana japońskimi Ninja. Z oferowanych zestawów można zbudować całe miasto Ninjago, pojazdy oraz mechaniczne smoki. Dla zaprawionych z budowaniu z klocków Lego polecamy serie: Technic, ze skomplikowanymi z budowie pojazdami i maszynami, Architecture, przedstawiające najsłynniejsze budowle świata, Speed Champions z modelami wyścigówek, a także Boost i Mindstorms z elementami programowania, z których można stworzyć najprawdziwsze roboty.

Ofertę Lego uzupełniają zestawy oparte na licencjach innych firm: Disney z postaciami z najpopularniejszych bajek tej wytwórni, Super Heroes z superbohaterami z komiksów Marvela i DC Comics, Star Wars, Harry Potter i Jurassic World z postaciami, pojazdami i scenami z tych filmów czy Minecraft, oparte na grze online.

Kliknij tutaj, by sprawdzić niezwykłą ofertę Lego z naszym sklepie internetowym.

Lego Technic klocki Lego Duplo klocki Lego Friends klocki Lego City klocki

Lego klocki