Wczytuję dane...

Klocki drewnianie dla dzieci

Klocki drewniane to wyzwanie dla dzieci, które skończyły rok. Maluch bada klocki rękoma, często również ustami i poznaje ich struk...
Dowiedz się więcej
Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Klocki drewnianie dla dzieci

Klocki drewniane to wyzwanie dla dzieci, które skończyły rok. Maluch bada klocki rękoma, często również ustami i poznaje ich strukturę, zapach i smak. Rozwija dzieki temu wszystkie swoje zmysły. W okolicach 9 miesiąca życia dziecko może zaczynać budować swoje pierwsze wieże. Pamiętajmy, że klocki drewniane dla dzieci można układać już znacznie wcześniej wspólnie. Później możemy pozwolić maluchowi burzyć konstrukcje, co z pewnością będzie dla niego nie lada atrakcją.

Klocki z drewna zwykle nie posiadają żadnych wystających lub wklęsłych elementów, które wzmacniałyby konstrukcję, więc najczęściej łatwo ją zburzyć. Łatwe burzenie zbudowanych wież, pozytywnie wpływa na rozwijanie zdolności poznawczych i na motoryczne zdolności dziecka.

Edukacyjne klocki drewniane

Klocki edukacyjne nie służą jedynie zabawie lub nauce: łączą w sobie oba te aspekty. Dzięki obcowaniu z tego typu klockami, dziecko może powoli uczyć się alfabetu, a także matematyki. Wszystko zależy od tego, jakie klocki wybierzemy i w jakim wieku jest nasze dziecko. Roczny maluszek nie skorzysta raczej na klockach z działaniami matematycznymi – ale pięciolatek już owszem. Najważniejszą zasadą, o której jako rodzice musimy pamiętać przy kupnie klocków edukacyjnych, jest dopasowanie ich do poziomu rozwoju swojej pociechy. Drewniane klocki konstrukcyjne są nieco mniej uniwersalne, ale również bardzo ciekawe – pozwalają tworzyć wyjątkowe konstrukcje, od pociągów, przez budynki i garaże, aż po wysokie domy, wieże i zamki.

Drewniane klocki

Wśród dostępnych w naszym sklepie produktów znajdziemy zarówno bardziej uniwersalne elementy, które umożliwią dziecku rozwijanie własnej kreatywności, jak i zestawy wymagające precyzyjnego dopasowania klocków, które pozwolą na pracę nad spostrzegawczością dziecka. Drewniane klocki, choć wydają się banalną i niepozorną zabawką, mają bardzo wiele zalet. Nie tylko kształcą wyobraźnię dziecka, ale również pomagają mu w nauce, pozwalają systematyzować wiedzę. W przypadku mniejszych dzieci poprawiają koncentrację i wspomagają zdolności motoryczne. Są to wystarczające argumenty, aby polecić klocki drewniane jako prezent dla dziecka w każdym wieku.