Wczytuję dane...

Gry edukacyjne na problemy wychowawcze

Problemy wychowawcze potrafią spędzać sen z powiek. Warto jednak szukać sposobów, które pomogą w wychowaniu dzieci. Dobrą metodą są specjalne gry edukacyjne. Przygotowaliśmy zatem dla Ciebie artykuł, w którym przedstawiamy kilka propozycji należących do tej właśnie kategorii.

Gdy Twoje dziecko nie przestrzega zasad bezpieczeństwa – Gra „Niebezpieczeństwo w domu”

Gra edukacyjna „Niebezpieczeństwo w domu” jest świetnym sposobem na opanowanie niesfornych dzieciaków. Prezentuje ona osiem historyjek obrazkowych: na schodach, w łazience, kontakt elektryczny, przy oknie, w kuchni, talerz, na regale i żelazko. Co więcej, każda historia jest opisana za pomocą 3 obrazków. Na obrazkach dziecko zobaczy skutki nieodpowiedniego zachowania i nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa. Dziecko spośród 24 kartek wybiera trzy, które ułożone we właściwy sposób zaprezentują opowieść. Pierwszy obrazek to powód wypadku, drugi wynik nieodpowiedniego zachowania, a trzeci jak dziecko powinno zachować się bezpiecznie.

 Gry edukacyjne na problemy wychowawcze

Gra problemy emocjonalne i brak komunikacji w rodzinie – „Emocje”

Warto z dzieckiem rozmawiać o emocjach. Dobrym sposobem na to może być gra „Emocje”. Dzięki temu dziecko dowie się, jak okazywać złość, miłość, niepokój, radość, gniew i smutek. Emocje czasami można ujarzmić, ale niestety czasami też rządzą one człowiekiem za bardzo. Istotne jest to, aby człowiek potrafił o nich rozmawiać. Dzięki temu grze dziecko lepiej pozna siebie i swoje otoczenie.

 Gry edukacyjne na problemy wychowawcze

Gra na strachy „Potwory do szafy”

Dzieci bardzo często obawiają się ciemności, ponieważ wtedy świat wygląda zupełnie inaczej. Dlatego gra „Potwory do szafy” pomoże nie tylko w świetnej rozrywce, ale dzięki niej może udać się też raz na zawsze przegonić potwory do szafy.

Gry edukacyjne na problemy wychowawcze

Więcej gier dla całej rodziny

TUTAJ