Wczytuję dane...

Jakie klocki dla czerolatka?

Czteroletnie dziecko dla prawidłowego rozwoju psychofizycznego i dobrego samopoczucia potrzebuje odpowiednio dobranych zabaw. Najlepiej, jeśli będą one pozytywnie wpływały na jego rozwój motoryczny i psychiczny, ale oprócz wartości edukacyjnej powinny sprawiać szkrabowi mnóstwo radości. Dobrym pomysłem jest układanie z maluchem klocków, które uczą panowania nad dłońmi, kształtują u dziecka koordynację ręka-oko,a jednocześnie rozwijają wyobraźnię i umiejętność myślenia przestrzennego.

Klocki jeżyki

Pierwsza propozycja to klocki typu jeżyki marki Wader. Pozwalają one na zbudowanie praktycznie nieskończonej liczby przedmiotów i figur: wież, domów, zwierzątek i postaci. Różne kształty i kolory elementów są dodatkowym atutem. Prosty system montażu  ułatwia łączenie klocków, a zabawa efektywnie stymuluje wyobraźnię dziecka, będąc ćwiczeniem umiejętności manualnych.

Jakie klocki dla czterolatka?

Klocki korbo

Klocki Korbo to seria elementów opartych na umiejętności logicznego myślenia i tworzenia czegoś od podstaw. Najważniejszym klockiem jest koło zębate, dzięki któremu stworzone budowle mogą się ruszać (budowla zostanie wprawiona w ruch tylko przy prawidłowym połączeniu kół). Atutem zestawu jest prostota użytkowania i łatwość tworzenia dużych, ruchomych budowli. Łączenie elementów Korbo i tworzenie konstrukcji pobudzają dziecko do logicznego myślenia, a także wyzwalają w nim chęć eksperymentowania i dają mnóstwo frajdy. Korbo pozwala dzieciom zrozumieć zastosowanie kół zębatych w mechanice, a tym samym poznać podstawowe zasady fizyki.


Jakie klocki dla czterolatka?

Klocki puzzle

Trzecia opcja to klocki typu puzzle od Wader. W pudełku znajdują się kolorowe płytki z wypustkami, które cechują się precyzyjnym wykonaniem. Elementy można łatwo składać, a zabawa nimi stymuluje wyobraźnię oraz zmysły i rozwija zdolności manualne dziecka. Takie klocki stanowią niewyczerpane źródło popisu dla dziecięcej fantazji.

Jakie klocki dla czterolatka?

Więcej klocków

TUTAJ