Wczytuję dane...

Klocki dla najmłodszych

Klocki do zabawy nie tylko sprawiają frajdę, ale także działają jak potężne narzędzia edukacyjne. Zabawa i tworzenie konstrukcji z klocków przynosi szereg korzyści w rozwoju dziecka. Nawet najprostszy zestaw klocków wspomaga wyobraźnię i promuje radość tworzenia. Niezależnie od rodzaju i wielkości klocków, zabawa nimi rozwija zdolności motoryczne i poznawcze oraz polepsza umiejętności społeczne. Poniżej wybraliśmy najlepsze zestawy klocków, które najbardziej wpływają na pozytywny rozwój malucha.

Drewniane klocki magnetyczne

Pierwsza propozycja to klasyczne drewniane klocki wzbogacone o magnetyczną powłokę. Na ten bogaty, stu elementowy zestaw składają się klocki w różnym kształcie i rozmiarze, w pięknych, wyrazistych kolorach. Twoje dziecko może z nich zbudować na przykład wóz strażacki, śmigłowiec czy łódź. Możliwości łączenia i konstruowania jest nieskończenie wiele. Dzięki temu dziecko może rozwijać swoją wyobraźnię, kreatywność oraz zmysł przestrzenny. Jest to fantastyczny zestaw, który sprawi radość małemu budowniczemu.

Klocki dla najmłodszych

Duże klocki MEGA BLOKS

Jeśli Twoje dziecko lubi nie tylko zabawy manualne, ale także jest słuchowcem i do dalszej zabawy motywuje go muzyka – zestaw Muzyczny pociąg będzie doskonałym prezentem dla niego. W komplecie znajduje się lokomotywa, która wydaje dźwięki pociągu oraz wesołą melodyjkę. Natomiast wagony mogą być dowolnie zbudowane z klocków z literkami od A do Z. Dzięki zabawie maluch może uczyć się alfabetu, powtarzać już poznane słowa lub próbować tworzyć nowe wyrazy. Oprócz tego dziecko trenuje precyzyjne ruchy oraz koordynację oko-ręka. 

Klocki dla najmłodszych

Lego Duplo

Kolejny zestaw klocków gwarantuje niezapomnianą przygodę na tropikalnej wyspie. Znajdziesz w nim domek na drzewie, wyciąg do transportowania zapasów, budynek dla opiekunki oraz most obrotowy. Dodatkowo w zestawie jest mnóstwo kolorowych zwierzątek i ciekawych akcesoriów. Możliwości konstrukcji tego kawałka dżungli jest wiele. Twój maluch będzie miał możliwość uruchomić swoją wyobraźnię i wymyślać różne scenariusze wydarzeń. Nauczy go to wyrażania swoich myśli a także rozwinie koordynację wzrokowo-ruchową.

Klocki dla najmłodszych

Więcej klocków

TUTAJ