Wczytuję dane...
Model: AMT1134
Czas wysyłki 48 godzin
Dostępność produktu:
Produkt dostępny!
Producent: AMT

Model Plastikowy - Samochód 1955 Chevy Bel Air Convertible

Chevy Bel Air Convertible w skali 1:16 to jeden z modeli, które wróciły do oferty firmy AMT po grubo ponad 40 latach nieobecności!
Niezwykle popularny w latach 70-tych ubiegłego wieku model amerykańskiego producenta teraz dostępny jest w zupełnie nowej, lepsze jakości - nowoczesne maszyny wtryskujące i szczegółowe formy gwarantują najwyższą jakość wykonania, liczne szczegółowe makieciarskie detale i idealne odwzorowanie oryginału. Dodatkowe pięknie chromowane elementy nadwozia, czy winylowe opony dodają szyku i elegancji temu jakże kultowemu modelowi amerykańskiego kabrioleta.

Chevy Bel Air to legenda. Niezwykle popularny za oceanem model eleganckiego pełnowymiarowego kabrioleta produkowany był przez niemal 30 lat, począwszy od 1954 roku. Do dziś modele Bel Air są jednymi z najchętniej odkupowanych i restaurowanych samochodów, a ich ceny sięgają zawrotnych sum, znacznie wyższych niż trzeba wydać na zakup nowego, nowoczesnego samochodu.

Model firmy AMT produkowany jest w kolekcjonerskiej skali 1:16 i umożliwia budowę w jednej z dwóch wersji: stockowej (fabrycznej) lub customowej (modyfikowanej). Oferuje zamykane/otwierane drzwi i maskę silnika, piękne winylowe opony z malowanymi na biało rantami, oraz wiele innych szczegółowych detali, takich jak choćby winylowe przewody elektryczne doprowadzone do cewek świec w silniku czy przewodów paliwowych ! Gratka dla kolekcjonerów.

Charakterystyka:

Skala 1:16
Poziom trudności: 3
Klej i farby NIE są zawarte w zestawie
Możliwość budowy w jednej z dwóch wersji
Liczne chromowane dodatki
Opony i przewody wykonane z winylu
Bogaty zestaw naklejek stylizacyjnych
Opakowanie w stylu Vintage.

Poziom trudności 1 (Nie wymagane malowanie oraz klejenie. Przeznaczone dla osób powyżej 8 roku życia)

Modele oznaczone pierwszym poziomem trudności przeznaczone są zarówno dla młodszych modelarzy, którzy nie mają jeszcze zbytniego doświadczenia w składaniu modeli plastikowych, jak i tych modelarzy, którzy wracają do klejenia modeli po wielu latach przerwy. Większość części zwykle jest fabrycznie pomalowanych, dzięki czemu model prezentuje się doskonale nawet bez konieczności własnoręcznego malowania. Projektanci zaprojektowali modele również w taki sposób, aby ich części mocno łączyły się ze sobą bez konieczności klejenia. Modele oznaczone pierwszym poziomem trudności zwykle składają się z niewielkiej ilości części, dzięki czemu składa je się stosunkowo szybko i przyjemnie. W modelach tych również znajdziemy zwykłe samoprzylepne naklejki zamiast kalkomanii, jakie znajdują się na wyposażeniu modeli oznaczonych poziomem trudności 2 oraz 3.

Poziom trudności 2 (Wymagane malowanie oraz klejenie. Przeznaczone dla osób powyżej 10 roku życia)

Modele oznaczone drugim poziomem trudności to najliczniejsza i najbardziej popularna grupa modeli plastikowcych. Większość części modeli z tej grupy wytłoczonych jest w neutralnym, np. białym kolorze ułatwiającym malowanie według własnych preferencji. Informacje dotyczące koloru odlewów oraz ilości części, z których składa się model, można znaleźć na bocznej ścianie każdego pudełka z modelem. Im większa ilość części, z których składa się model, tym lepiej odwzorowany jest każdy detal złożonego modelu. Do budowy zestawów oznaczonych 2 poziomem trudności niezbędne będzie wyposażenie się w klej do plastiku (np. cyjanoakrylowy). Na wyposażeniu tych zestawów znajdziemy również kalkomanię, która nakładana jest przy użyciu wody. Taki sposób oklejania modelu pozwala uzyskać bardziej realistyczne efekty, ponieważ grafiki są bardziej szczegółowe i o wiele cieńsze niż zwykłe naklejki.

Poziom trudności 3 (Wymagane malowanie oraz klejenie. Przeznaczone dla osób powyżej 12 roku życia)

Modele oznaczone trzecim poziomem trudności należą do najlepiej odwzorowujących detale modeli na rynku, stawiających jednocześnie najwięcej wymagań wobec modelarza. Zestawy te składają się bardzo dużej ilości, często niezwykle drobnych elementów. Nierzadko producent załącza do zestawu dodatkowe elementy, które umożliwiają złożenie modelu w jednej z wielu konfiguracji. Zalecane jest, aby modelarz składający model plastikowy oznaczony 3 stopniem trudności, miał już spore doświadczenie modelarskie w tej dziedzinie. Producent przewiduje również możliwość pomalowania modelu w jednej z wielu wersji kolorystycznych. Tak samo jak w przypadku modeli oznaczonych 2 stopniem trudności, podczas składania, niezbędne będzie również wyposażenie się w klej do plastiku (np. cyjanoakrylowy) oraz odpowiedni osprzęt do malowania.